Produkty

Masła rafinowane i nierafinowane. Wytwarzane przez miejscową ludność państw z których pochodzą. Z poszanowanie tradycji i ekologii. Nieznaczna część maseł poddawana jest dodatkowej filtracji, część maseł rafinacji. 

Olejki eteryczne są esencją rośliny- tym co najlepsze. Właściwości olejku zależą od rodzaju roślin użytych do produkcji. Świat roślin przekazuje nam to co najcenniejsze w olejku eterycznym, byśmy mogli czerpać zdrowie z natury. 

Oleje rafinowane i nierafinowane. Tłoczone na zimno, nie poddawane żadnej obróbce i takie które które są dodatkowo filtrowane. Oleje są doskonałą bazą do produkcji kosmetyków płynnych naturalnych, ponadto w olejach rozpuszczają się witaminy A, D, E i K. 

Hydrolaty (wody kwiatowe) produkty pochodne produkcji olejków eterycznych. Hydrolaty ziołowe, roślinne, kwiatowe. Zazwyczaj są produktami bezbarwnymi, zawierającymi nieznaczna część olejku eterycznego. Produkty nadające się do bezpośredniego stosowania, jak również stanowiące komponent kosmetyków.

Glinki od wieków były znane i wykorzystywane dzięki swoim właściwościom leczniczym i upiększającym. Glinki są naturalnym produktem nieprzetwarzanym. Glinki to minerał pochodzący  ze skał krzemionkowo-aluminiowych.

W świecie kosmetyków są tez kosmetyki zawierające surowce, które nie do końca są surowcami naturalnymi, jednak sposób ich produkcji oraz istota samego produktu pozwala na wykorzystanie ich w kosmetyce.

Woski naturalne w przyrodzie pełnią funkcję ochronne, budulcowe i izolacyjne. Ograniczają utratę wody, chronią, natłuszczają, działają także przeciwbakteryjnie i regeneracyjnie.

Ekstrakty roślinne zawierają polifenole, flawonoidy oraz inne substancje odżywcze. Znajdują zastosowanie w kremach, balsamach, kosmetykach do włosów czy w serum.